Bize Ulaşın
› 
› 
Dudak Estetiği

Dudak Estetiği

Dudak İnceltme veya Kalınlaştırma

Dudak inceltme ve kalınlaştırma ameliyatlarında Lokal anestezi yöntemi kullanılarak dudağın kalınlaştırılması ve inceltilmesi sözkonusudur. Alt ve üst dudak Lokal anestezi ile dudağın iç yüzünden yapılan özel kesimler ile dışa doğru itilerek kalınlaştırılabilir. Günümüzde kullanılan yöntem daha çok dudağa hastanın kendi yağını doldurma işlemi uygulanılarak kalınlaştırma gerçekleştirilir. Kendi yağını doldurularak dudak kalınlaştırma yöntemine lipofilling denir.Bu işlem2 ya da 3. ay da tekrar edilerek kalıcılığı sağlanır.

Lokal anestezi yöntemi sırasında vücudun herhangi bir yerinden alınan yağ ile dudak dolgusu işlemi yapılır. Vücuttan alınan yağın bir kısmı derin dondurucuda tekrar kullanılmak üzere saklanır. Kendi yağınızın kullanılması daha iyi sonuç verir. Alerji durumu yaşanmaz. Dudak kırışıklıklarında da bu yöntem kullanılır. Elmacık kemiğiniz de bu yöntemle dolgunlaştırılır. Yüzünüze kendi yağınız enjekte edilerek daha canlı bir görüntüye kavuşursunuz.Bu işlemleri 3.ayda tekrarlatarak daha kalıcı bir sonuç elde edebilirsiniz.

 

 Dolgu Maddeleri

Dudak ve yüz için günümüzde risk taşımayan özel dolgu maddeleri geliştirilmiştir. Sentetik dolgu materyalleri ile yüz ve dudağınız eskisinden daha güzel bir görüntüye kavuşur. Kullanılan maddeler içerisinde en zararsız yöntem hiyaluronik asitten elde edilen özel bir dolgu maddesidir. Juvaderm, Restylane, Hyaliform gibi piyasada bulunabilen dolgu maddeleri ile dudak ve yüzdeki kırışıklıklar 2 dakika içerisinde dolgunluk kazanır. Dolgunlaştırma etkisi sonucunda yüzde şişlik durumu yaşanmadığından kişi hemen sosyal hayatına geri döner.

Dudak estetiği ve kırışık önleme yönteminin süresi 6 ya da 1 yıldır. Bu süreler sonunda tekrarlanması gerekir. Yüz dolgusu da aynı şekilde 6 ayda bir tekrarı yapılır. Dolgu maddeleri vücuttan yağ alınarak en güvenli şekilde dolgunlaştırma işlemi yapılır. Bedeninizin yağı kullanıldığı için her hangi bir risk yaşamazsınız.

Dolgu maddeleri ile yüz gençleştirme tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde en güvenli yöntem olarak kullanılmakta olup sıklıkla tercih edilir. Erkek ve bayanlar rahatlıkla bu yöntem ile sorun olan bölgelerini kalıcı olarak düzelttirebilir. Kendi yağınızın da alerji riski olmadığı için aynı amaçla güvenli şekilde uygulanır.