Bize Ulaşın
› 
› 
Boyun Germe ve Gıdı Alımı

Buyun Germe ve Gıdı Alımı

Estetik cerrahisi alanında ortaya çıkan birçok gelişme sayesinde günümüzdeki hastalar şikâyetlerinden oldukça kısa süreler içerisinde kurtulabiliyor. Ortaya çıkan farklı tedavi yöntemleri bu yöntemleri destekleyen ileti teknolojiler sayesinde elde edilen sağlıklı bir görüntü sayesinde birçok insan yeni görünümü ile mutlu olmayı başarabiliyor. Genellikle cilt üzerinde özellikle yüz üzerinde meydana gelen sarkmalar, boyun ve gıdı etrafında oluşan genişlemelerin birden farklı nedenleri olabilir.

Aile içerisinden süre gelen genetik yapı bu noktada ilk sırada sayılabilir. Bunun yanı sıra alınan fazla kilolar sarkmaları oluşturan temel etkenlerden birisi. Kişi ortaya çıkan bu durumdan oldukça rahatsızlık duyar. Özellikle boyun bölgesinde oluşan sarkmalar şekil bozukluğunu ortaya çıkardığı gibi beraberinde belli başlı sağlık sorunlarını da getirir. Boyun ile bağlantılı olan yüz genel itibari ile kendisine has şeklini korur. Ancak zaman içerisinde oluşan yaş ilerlemesi, stres,, alınan fazla kilolar yüzünde bozulmasının en önemli sebepleri arasında gösterilebilir.

Yüzde meydana gelen kırışıklıklar, sarkmaların daha çok boyun ve gıdık bölgesinde yoğunlaşması oldukça doğal karşılanabilecek bir durum. Bunun sebebi ise sarkmaların yayılabilecek daha geniş bir alana sahip olması. Bu alan içerisinde vücut kendini bırakır ve sarkmalar meydana gelir. Fazla kiloların alınması ve bu sarkmaları oluşması birbirine paralel olan iki önemli durumdur. Bu konu hakkında ortaya çıkan olumsuz duruma karşın alınabilecek birçok önlem var. Ancak bunlar içerisine en hızlı sonucu sağlayan şey elbette. Cerrahi müdahale. Gerekli olan müdahale hastanın istekleri ve sarkmaların giderilmesi doğrultusunda ortaya çıkar.

Germe öncelikli olarak yüzün genelinde yapılır. Bu genelleme sayesinde boyun kısmında oluşan sarkmalarda ortadan kaldırılır. Ancak dilendiği takdirde sadece boyun için uygulanabilecek özel bir müdahale de uygulanabilir. Cerrahi müdahale öncesinde hastanın durumuna ve ihtiyaca göre genel bir anestezi uygulanır. Bu genel olabileceği gibi bölgesel olarak da hasta üzerinde uygulanabilir. Boyun ve çevresinde en çok şikâyet edilen katlanmalar ve oldukça sık olan kırışıklıklar için öncelikli olarak yapılabilecek olan ilk müdahale kulak arkasından başlar.

Boyundan gıdı tarafında doğru bir yağlanma var ise bu alanda uygulanacak olan yöntem biraz daha farklılaşabilir. Öncelikli olarak liposuction uygulanır. Bu uygulamanın ardından çenenin altında bulunan yağ kesesinden bir parça alınır. Geriye kalan yağlar ise tıraşlanarak bölgedeki fazlalıklardan tamamen ortadan kaldırılır. Bu işlem sonrasında hastanın yüzünde hissedeceği belli bir gergi olacaktır. Boyun ile alakalı olan bu germe işleminin ardından çok çabuk bir iyileşme süreci başlar. Oldukça dikkat isteyen bu estetik müdahale sonrasında hastanın yüz gerilmesi operasyonuna geçilebilir.

Birçok farklı etkenin ortaya çıkardığı kırışıklıklar, fazla yağlanma, sarkmalar ve katlanmalar insanların görünüşlerini ciddi manada bozuyor. Ortaya çıkan bu çirkin durumdan kurtulmak isteyen birçok hasta doğru yöntemlerden faydalanabilmek için boyun germe ve gıdı alımı noktasındaki uygulanan en doğru operasyonları tercih ediyor. Daha sağlıklı bir cilt, yağsız ve bir yüz için yapılacak olan bu müdahale sonrasında aradığınız rahatlığa kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ameliyat sonrasında ortaya çıkan yeni görünüm yüz hatlarınızı daha gergin göstereceği gibi genç bir görünümü de sizlere sunacak.

Estetik olanakların geliştiği bu dönem içerisinde güvenilir olan bu uygulamalara ve hekimlere korkmadan kendinizi emanet edebilirsiniz. En doğru sonuçlar ve genç bir görünüm için en doğru müdahalelerin yapıldığı tek adres. Daha fazla sağlık, daha diri bir cilt için son teknolojilerin ve uygulamaların kullanıldığı bir nokta ile hayalini kurduğunuz görünümü elde edebilmek artık çok kolay.