Bize Ulaşın
› 
› 
Alın Germe ve Kaş Kaldırma

 

 

Alın Germe ve Kaş Kaldırma

Genellikle ileri vakalar üzerinde uygulanan alın germe ameliyatları aşırı sarkmalar sonucunda kaşların göz önüne inmesi gibi durumlarda tercih edilen bir yöntem. Zaman içerisinde ilerleyen yaş, genetik etmenler ve çevresel etkilerden dolayı meydana gelen alın kırışıklıkları, fazla kilolar ile birlikte yüzde meydana gelen sarkmalar, kaş bölgesinin sarkarak göz önüne düşmesi gibi birçok farklı etken alın germe ameliyatını zorunlu kılar. Bu gibi durumda ilk tedavi yöntemi kaçınılmaz müdahaledir.

Ameliyat mutlaka steril ortamlar içerisinde yani hastanede yapılır. Bölgenin durumuna göre genel anestezi teknikleri ya da bölgesel olarak uygulanan anestezi tercih edilebilir. Kısa sürecek bu işlem sonucunda hasta dilediği taktirde aynı gün içerisinde evine dönebilir. Alın ameliyatlarından sadece bir bölge üzerinden müdahale yapılabileceği gibi farklı farklı bölgeler üzerinden de bu işlem gerçekleştirilebilir. Saç diplerinde yapılacak olan bir kesik ve sonrasında genleştirme işlemi uygulanabilir.

Deri içerisinden açılacak olan deliklerden endoskop yardımı ile bu işlem başarılı bir şekilde yapılabilir. Bu işlemlerin uygulanmasının ardından yaklaşık olarak bir haftalık bir süreç sonrasında yüzdeki değişimler ciddi manada ortaya çıkar. Kaşlar üzerinde oluşan yığılma ortadan kaybolur, ardından yok olan kırışıklar ile beraber hasta daha genç bir görünüm kazanır. Sürekli olarak görülen yorgunluk belirtisi hastanın yüzen gider. Kişi normal işine devam edebilir.

Kaş Kaldırma

Günümüzde genellikle aşırı stres ve ilerleyen yaşın etkisi ile ortaya çıkan kaşlardaki yorgunluk ifadesinin ortadan kaldırmak için uygulanacak oldukça etkili bir yöntem. Bu yöntem 3 farklı şekilde yapılabilir.

Basit Yöntem

Hastaya uygulanacak olan lokal anestezi sonrasında saçlı deri içerisinde kaç bölgesinin dikiş ile gerilmesi bu işlemin en kolay tarafıdır. Yaklaşık olarak 20 dakikalık bir uygulama olan bu ameliyat sonrasında hasta aynı gün içerisinde taburcu olabilir.

Endoskopik Yöntem

Saçlı deri içerisinden gerçekleştirilecek olan bu yöntem de endoskopi kullanılır. Hastaya yapılacak olan lokal anestezi sonucunda saçlı deri içerisindeki gözeneklerden endoskopik yöntem ile kaşlara ulaşılır. Bunun sonucunda gerilme yapılır. Aynı gün içerisinde hasta taburcu olur. Ertesi gün ise normal hayatına devam edebilir.

Mini Yüz Germe

Yüzde meydana gelen sarkmalar, zaman içerisinde oluşan değişimler sonucunda kişi ortaya çıkan görüntüden rahatsızlık duyabilir. Bunun için gerekli olan en temel şey yüz germe işlemidir. Şakaklarda, kaşlarda ve alın bölgesinde uygulanabilecek bir yöntem olan bu ameliyat saç derisinde başlar. Öncelikli olarak yapılacak işleme göre ihtiyaç duyulan genel ya da lokal anestezi uygulanır. Bunun ardından saç diplerinden başlayan kesi ile birlikte göz kenarları ve alır gerilir. Hastanın istekleri doğrultusunda belli bir çekiklik kazandırılabilir. Hasta bu işlemin gerçekleşmesi ile birlikte aynı gün içerisinde taburcu edilir. Buna müteakip yaklaşık olarak 4 gün içerisinde de normal hayatına ve işine dönebilir.

Yüz Germe

Kişi getirdiği genetik etkiler ve beraberinde yaşı ile birlikte belli bir yüz görünümüne sahip olur. Bu etkiler içerisinde rol oynayan birçok farklı faktör var. Alınan fazla kilolar, stres ve daha fazlası. Ortaya çıkan kırışık ve sarkmış bir yüzden kurtulmak için tercih edebileceğiniz yüz germe operasyonu alın ve göz kapakları ile başlar. Boyun bölgesi ve çene içinde uygulanabilecek olan bu müdahale oldukça yapıcı sonuçları ortaya çıkarır. Genellikle yüz ve boyun aynı seans içerisinde gerilebilir. Yanaklarda ve çene üzerinde meydana gelen sarkmalar için ayrı bir seans uygulanabilir. Bu sayede kişi eski genç görünümüne yeniden sahip olur.